Роль штучного інтелекту (ШІ) у підвищенні прибутковості бізнесу стає беззаперечною. Нині програють ті, хто не використовує технічні досягнення робототехніки. Але, кажуть, що будь-яка технологія може бути використана як для добра, так і зла.

Про це розповідає виконавчий директор британської компанії Satalia Даніель Хульм у своїх виступах у різних країнах. У нього напружений робочий ритм. Нещодавно він відвідав Україну в рамках Українського фінансового форуму, що проходив в Одесі.

Він переконаний, що основні цілі використання ШІ — збільшити обсяги продажів, покращити постачання, отримати більше віддачі від працівників. Технології штучного інтелекту постійно вдосконалюються для вирішення цих завдань. Основна мета штучного інтелекту сьогодні — підвищити продуктивність людства та збільшити ВВП. Допоки ця мета залишатиметься незмінною, компанії використовуватимуть ці технології для отримання від людей максимуму і для збільшення прибутку. Однак, варто було б думати не лише про короткострокові вигоди, а й про довгострокову перспективу.

Він вважає, що потрібно бути готовим до того, що рано чи пізно можуть статися дві речі.: перша — штучний інтелект замінить людей на певних робочих місцях і глобальна економіка не буде до цього готова; друга — з кожним роком технології ШІ стають розумнішими, і в певний момент може з'явитися супертехнологія, розумніша за все людство. Можливо, це буде останнє, що створить людство. Найкращий витвір може усіх знищити. Питання не в технології, а в меті, яку ми перед нею ставимо.

Щоб змінилася роль ШІ, людство має поставити перед ним більш глобальну ціль.

Даніель Хульм зазначає, що є ризик, коли уряди почнуть застосовувати нові технології і сконцентрують на собі максимальну кількість влади, ресурсів, грошей і це посилить соціальну нерівність. Таку ж ціль можуть переслідувати великі корпорації.

На його погляд, усі мають співпрацювати та отримувати вигоду. Одні не повинні багатіти за кошт інших. Усі народжуються вільними і повинні мати рівні можливості.

Якщо технології штучного інтелекту використовувати правильно, то можна уникнути суперконцентрації грошей і ресурсів в одних руках. Робота корпорацій та урядів має бути прозорою, а їх цілі позитивними, тоді ШІ приноситиме користь усім і не стане небезпечним (за матеріалами статті Галини Калачової «СЕО Satalia Даніель Хульм: Супеpінтелект може бути останнім, що створить людство», 16.10.2019).