Співробітники японського дослідницького інституту JAMSTEC збираються просверлити тунель крізь усю товщу земной коры — проект, как пише сайт popmech.ru, буде реалізований завдяки технологіям, які знаходяться на стикові реального і фантастичного.

Земна кора — це верхній шар літосфери. Її товщина залежить від багатьох факторів, але в середньому скеладає не менше десяти кілометрів.

Спроби просверлити земну кору наскрізь — це досить популярна практика, яка , тим не менше, ще жодного разу не завершилася успіхом. Організация Joint Oceanographic Institutions for Deep Earth Sampling, яка заявляла про спробу пробурити земну кору повністю минулого разу змогла створити тунель глибиною всього лише сімсот метрів.

Японці із из JAMSTEC переконані, що на цей раз все вийде. Інженери та учені створюють фантастичне судно для відповідного завдання — буровий корабель.Chikyū.

"Ми збираємося здійснювати сверління океанічної кори в декілька етапів Для початку, сверло корабля Chikyū буде погружене на чотири кілометри в глибину, потім подолає п’ять кілометрів коркового шару і тільки потом ми наблизимося до мантії, де візьмемо зразки", — розповідають японські вчені (Джерело: planet-today.ru).