В Національному університеті імені Тараса Шевченка відбулися річні загальні збори Світового конгресу українців (СКУ). У них взяли участь 137 делегатів та гостей із 28 країн.

З привітаннями виступили глава Української Православної Церкви Київського патріархату, Святійший Патріарх Філарет, глава Української Греко-Католицької Церкви, Блаженний Патріарх Святослав (Шевчук), Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та інші представники владних структур.

Окрім звіту учасники зборів взяли участь в п’яти круглих столах, на яких обговорювалися питання координації підтримки України, гуманітарні ініціативи СКУ в допомозі Україні, просування позитивного іміджу України, сприяння економічному розвитку України, відзначення 50-ліття СКУ.

З делегатами та керівниками СКУ зустрівся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Домовилися про оновлення Меморандуму про співпрацю між Кабінетом Міністрів та СКУ. На зустрічі В. Гройсман зробив наголос на питаннях розвитку національної економіки, виході української продукції на нові ринки збуту, в чому може виявитися і співпраця.

Президент Світового конгресу українців Євген Чолій запевнив, що 20-мільйонна українська діаспора активно сприятиме поширенню у світі правди про Україну, подоланню російської дезінформації тощо (за мат. ЗМІ).