Кабінет Міністрів за Розпорядженням №278-р від 6 квітня 2016 року «Про присудження Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій».

Учитель трудового навчання Сумської школи № 15 разом із учнями придумали міні-пічку «Сумчанка», яка пригодилася і бійцям в зоні АТО. Ентузіасти виготовили 300 примірників пристрою. Він важить усього 300 грамів і вміщується у коробочці, яку можна прирівняти до портсигара. 5-6 шишок і жменьки трісок вистачить для того, щоб вода закипіла.

У квітні 2016 року по всьому світу в черговий раз пройшов хакатон NASA SpaceАpps Challenge, в якому вперше взяли участь і українці. Вітчизняний проект Mars Hopper підійшов до півфіналу, випередивши більше сотні інших.

Занепад епохи динозаврів тривав 40 мільйонів років, вважають американські вчені.

Ще до удару Чиксулубського метеориту, який, на думку багатьох палеонтологів, знищив динозаврів, насправді йому передувало поступове «угасання» ящурів, що тривало не менше 40 мільйонів років. Нові дослідження презентовані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences та в перекладах у різних наукових періодичних виданнях.

Біологи в лабораторних умовах повторили етап еволюції життя з неживої природи.

Вчені значно просунулися на шляху до розгадки таємниці виникнення життя на Землі, йдеться в The Nature Communications.

Вода, що вкриває більшість поверхні нашої планети, поступово змінює світ склад, іншим стає її біорозмаїття. Про це розповіли учені кореспондентові euronews Дені Локтьє, який зустрівся з ними безпосередньо в науковій експедиції на дослідницькому судні в Балтійському морі.

За повідомленнями, марсоход Curiosity 28 квітня 2016 року передав на Землю панорамне зображення планети. Знімок зроблений з плато Науклуф. Дослідники стверджують, що він дозволяє прослідкувати за тим, як змінювалася поверхня Марса на протязі мільярдів років. Знімки опубліковані на офіційному сайті NASA (За: http://zn.ua/TECHNOLOGIES/marsohod-curiosity-peredal-na-zemlyu-panoramnoe-izobrazhenie-milliardov-let-istorii-marsa-212037_.html).

Продовження, початок в № 2 (73), № 3(74), №4(75), № 5(76), 6(77), 7(78)

Микола Кащенко – природодослідник, біолог, зоолог, палеонтолог, один із перших українських академіків, доктор медицини та зоології. Засновник акліматизаційних садів у Томську та Києві, разом з ученим В.О. Караваєвим створив зоологічний музей і був першим його директором.