Українці підкорюють IoT-сегмент зі стилем і грацією.

На тижні моди в Києві (Kyiv Fashion Week) українська стартап-команда представила перший вітчизняний тех (так його позиціонують автори). Це кулон, який вміє перетворювати голосові замітки в текст, не виймаючи телефон.

SenStone робить замітки в один клік, на ходу переводить текст і сортує за паттернами і темами (наприклад, щоденник, блог туриста, записки з конференцій тощо), які створює користувач. У комплекті до кулона йде додаток — записна книжка, в якій нотатки сортуються також за терміновістю, з нагадуваннями і чеклістом.

Кулон 2,9 мм в діаметрі і вагою 26 р розпізнає 7 мов і тримає заряд батареї до трьох днів. Він уміє запам'ятовувати 30 хвилин диктування з 97% точністю розшифровки.
Штучний інтелект розпізнає голос власника і виділяє його на тлі загального запису. За допомогою голосу кулону можна віддавати різні команди, наприклад, написати email або зробити запис у блозі. Такі можливості заявлені на сайті SenStone.
Аксесуар можна носити на ланцюжку у вигляді кулона, на одязі у вигляді брошки або повісити на браслет.

Ідея проекту належить Назару Федорчуку, який раніше працював у Департаменті юстиції США. "Замислювався SenStone як проста кнопка для забудькуватих людей (таких як я). Ідея в тому, щоб записати думки швидко, зручно, не виймаючи телефон. Особисто у мене з нотатками завжди був безлад. Смартфон допомагає їх організувати, але навіть у ньому кілька різних додатків, і потім відшукати потрібну інформацію досить складно. Не кажучи вже про паперові нотатки, знайти які взагалі нереально!", — розповів Федорчук.

. Розвиває проект команда з більш ніж 10 осіб, серед яких дизайнер Віталій Кирилів, а також Павло Доро. Поки кулон на стадії раннього прототипу. У найближчі кілька місяців команда має намір доопрацювати прототип і запустити краудфандингову кампанію на запуск серійного виробництва

У продаж SenStone надійде не раніше кінця 2016 — початку 2017 року. Орієнтовна ціна — $120, за словами фаундерів, вона залежатиме від обсягу пам'яті і матеріалу пристрою (за матеріалами «Новини науки України»).