Чергову лекцію член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Івана Франка, лектор Товариства «Знання» України Володимир Білінський 27 вересня присвятив питанню нагальної необхідності переосмислення української історії.

Він зазначив, що «історія України століттями фальсифікувалася. Настав час критично переосмислити і відкинути промосковські імперські й радянські фальшивки, усвідомити всім, від сільського школяра до столичного академіка, що з історичнною неправдою правді не по дорозі.

Коли знищені і підроблені літописи, інші першоджерела, доводиться звертатися до сумнівних наук і дисциплін, неупереджених свідчень зарубіжних архівів, уцілілих стародруків, чесних дослідників. Ця робота не лише наукова, а ще й політична. Фальшива Росія воює з Україною-Руссю».

Володимир Білінський у своїх книгах «Москва ординська» (Х11-ХУ1 століття). Історичне дослідження», «Країна Моксель або Московія» у трьох книгах, «Україна-Русь» у трьох томах розвінчує багато фактів перекручення української історії. Про зміст своїх книг він детально розповідав у попередніх лекціях.

З погляду на те, що до його рук продовжують потрапляти від друзів, знайомих та рідних нові матеріали з досліджуваної ним теми, він нині працює над новою книгою «Відродження століть», у якій продовжуватиме розповідати про перекручення історичних фактів.

У своїй розповіді лектор наводив низку нових виявлених ним свідчень фальшування історії російськими науковцями, а також окремими українськими, які продовжуть вірити і підтримують «російську правду». Зокрема, мають місце перекручення дати закладання та спорудження Софії Київської, фальшування теми «Шака Мономаха», спадкоємництва Ростово-Суздальської , а не Галицькло-Волинської Русі та багато інших фактів.

Лектор сказав, що «російські міфи не мають права на пропагування в українській історичній науці. Українська наука має бути побудована на суцільній правді. Якщо ми цього не зрозуміємо, ми навіки залишимося на узбіччі історії».

Ведучий лекції учений секретар Товариства «Знання» України, поет, заслужений журналіст України Василь Василашко, надаючи слово для виступу лекторові, зазначив, що Володимир Броніславович здійснює титанічну роботу для відновлення істини, побажав йому творчого натхнення для написання нових сторінок правди української історії.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України (Петро Швець)

27.09.2017 р.