Про роль і значення Реформації, проникнення її ідей на територію України розповів у лекції професор, доктор богослов’я, лектор Товариства «Знання» України Віктор Веряскін. Саме 500 років тому 31 жовтня 1517 року Мартін Лютер, монах августинського монастиря, професор Віттенбергського університету , доктор богослов‘я, проповідник оголосив свої тези про ганебний стан папства, необхідність перегляду католицького вчення про спасіння, прибивши 95 тез до воріт церкви у Віттенберзі.

Вплив тез, які невдовзі були поширені не лише на латині, а й німецькою мовою, був настільки потужним, що цей день відзначається в багатьох країнах як День Реформації. Рух лютеранства вийшов за межі Північної Німеччини й поширився на території багатьох держав та земель. Було сформульовано питання – «Основи»» - «Sola», про які лектор докладно розповів: «Sola Scriptura» — основа лише в Писанні; «Sola fide» — виправдання тільки вірою; «Sola gratia» — вчення про те, що спасіння приходить тільки як Божа благодать, а не як заслуга грішника; «Solus Christus» — Христос є єдиним посередником між Богом та людиною й спасіння можливе лише через віру в Нього і «Soli Deo gloria» — «тільки Богу слава», так як спасіння дарується лише через Його волю та дії. Головний мотив, що всі рівнгі перед Богом.

Реформа Мартена Лютера стала початком перекладу Біблії на різні мови світу Її вплив в Україні відзначився тим, що в 20-их роках Симон Петлюра навіть проголосив самостійність української церкви, чого, на жаль, не сталося. Реформація стала силою у вирішенні багатьох економічних питань в різних країнах..Ідеї і принципи Реформації могли б зробити і роблять ще більший вплив на розвиток українського суспільства.

Вів лекцію голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук, заслужений діяч науки і техніки України Василь Кушерець.

Виклад лекції В. Веряскіна у відеозапису.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

30.10.2017 р.