Українській трипільській цивілізації присвятив свою чергову розповідь у лекторії «Трибуна українознавця» Товариства «Знання» України член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Івана Франка, лектор Товариства «Знання» України Володимир Броніславович Білінський.

Лектор наголошував, що трипільська культура, що відкрита археологом Вікентієм Хвойком, визнана однією з потужних цивілізацій світу, яка виникла й існували на території України і поширирилася на всю Європу.

Про це пишуть і визнають як цивілізацію вчені багатьох країн Європи. Відкрито багато пам’яток майже на всій території України, а також Молдови та Румунії. Трипілля існувало майже 4 тисячі років, археологами підтверджено існування багатьох протоміст, збудованих за певним планом, в яких про живало від 20 до 50 тисяч населення.

Тим часом Російська імперія робила все для того, щоб інформацію про цю цивілізацію на теренах України забути, знищувалися її пам’ятки, перекручувалися факти. Дослідження багатьох учених з вивчення цього періоду в історії України досі мало відомі. Лектор назвав ученого з Вінниці Івана Зайця, який видав книгу «Витоки духовної цивілізації українського народу», про яку мало знають, де багато відомостей про Трипілля.

Лектор навів низку фактів, що свідчать про недбале ставлення до збереження пам’яток Трипільської культури, занедбання окремих музеїв, де зберігаються свідченення минулих далеких віків, закликав оберігати українські історичні святині.

Повна розповідь В. Білінського зафіксована у відеозапису.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

2.11.2017 р.