Гості з Києва - у давньому українськоиу місті Слов'янську (Донбас), де народився український поет Микола Петренко, автор дивовижних пісень "Дивлюсь я на небо", "Взяв би я бандуру", "Ой ти, козаче, ой ти, бурлаче", "Слов"яськ, моя родина" та інших. Пісню "Дивлюсь я на небо" співав у Космосі перший космонавт-українець Павло Попович, днями на своєму 85-річчі заспівав її екс-президент СРСР Михайло Горбачов. Так от. саме зі Слов'янська Товариство "Знання" і Мінкультури України почали реалізацію Програми культурного шефства в зоні АТО.

Уже відбулися зустрічі в Донбаському державному педагогічному університеті, військових частинах, бібліотеках. Педагоги, студенти, воїни 12 окремого піхотного батальйона, 26 артилерійської бригади, військового госпіталю вдячно зустріли голову правління Товариства, доктора філософських наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Василя Кушерця, концерти народного артиста України Фемій Мустафаєва і заслуженого діяча мистецтв України Анжели Ярмолюк з чудовими українськими піснями, піснями на вірші Тараса Шевченка. - після «українськими піснями». В. Кушерець презентував книгу-досліження феномену Шевченка "Тарас Шевченко - на всі часи", яка викликала велике зацікавлення. Він вручив також учасникам зустрічей бібліотечки наукової і художньої літератури, настінні календарі на 2016 рік, комплекти гігієнічних засобів для воїнів АТО. У подаровані бібліотечки входять такі цікаві і актуальні книги, як дослідження академіка НАНУ І НАПНУ, президента Товариства "Знання" України і президента НАПНУ Василя Кременя "Світознання: людина, наука, освіта", Василя Кушерця "Антропологія права", Юрія Канигіна і Василя Кушерця "Фізична економія" (енергія історичного пргресу), "Парадокси історії", "Славянский мир і место в нём Украины", Василя Ткаченка "Путінізм: шовінізм пострадянського реваншу".

Читачі були вдячні за брошури Сергія Грабовського "Бардак Йосифа Сталіна" і "Глобальний політичний терор: таємна зброя Кремля і Луб'янки". Бібліотекам і читачам гості подарували твори українських і зарубіжних авторів, такі, як Ф.Скота Фіцджеральда "Великий гетсбі", Сакі "Галеон скарбів" і Валер'яна Підмогильного "Невелика драма" та "Раїси Іванченко "Україна. Перші історичні державні кроки".

Зацікавила доннечан солідна бібліотечка медичної літератури з профілактики, лікування і реабілітації, щорічник "Україна. Наука і культура" №35, книга Д.І.Дзвінчука і Д.В.Захарука "Вгору піднесемо серця", свіжі номери газети "Україна молода" з публікаціями про злободенні проблеми сучасного Донбасу, з віршем В.Василашка "Зірвані мости", брошура "Голодомор на теренах Поділля і Донбасу" (В.Василашко і П.Швець). Зустрічі з відомим вченим, головою правління Товариства «Знання» України

Василем Кушерцем, концерти народного артиста України Фемій Мустафаєва і заслуженого діяча мистецтв України Анжели Ярмолюк з успіхом відбулися не тільки у Слов’янську, але йу Бахмуті, Дмитрові, Кременчуку, Червоноармійську, Часовому Ярі, у ряді військових частин на Донбасі, де досі не вщухають постріли московських агресорів і їхніх найманців – місцевих сепаратистів і терористів.

Про подальші зустрічі - у наступних публікаціях.

Прес-служба правління Товариства "Знання" України