Не так давно на ринку з'явилися прилади компанії Dyson, які призначені для «обдування» невеликих приміщень – вентилятори. Весь фокус у тому, що лопатей у цих вентиляторах немає.

Сучасний дизайн та ефективність – це вентилятори Dyson. В основі роботи вентиляторів без лопатей технологія Air Multiplier . На зрозумілій мові назва технології перекладається як «Помножувач повітря», і не так просто: повітряний потік проходить через рампу, де підсилюється в 15 разів. Таким чином за секунду вентилятор проганяє 450 літрів повітря не створюючи при цьому переривів або завихрень.

Основним елементом системи є пластикове кільце, яке має січення схоже на профіль крила літака. По всьому периметру внутрішньої його поверхні міститься пластикове кільце, яке має січення схоже на профіль крила літака. По всьому периметру внутрішньої його поверхні розташована 1-3 міліметрова щілина. Досить мала, але дуже ефективна повітряна турбіна, яку приводить у дію 40-ватний електромотор, розташований в середині основи прибору. Звичайно, сховати вентиляцію приміщення можна, використовуючи пластикові вентилятори серії ВК, але з приладом від Dyson ви ще доповните свій інтер'єр красивою і дуже корисною річчю.

Вентилятор забирає повітря внизу через решітку, закачує його в середину кільця, звідки через вузьку щілину воно виходить з величезною швидкістю. Повітря, виходячи, плавно огортає внутрішній аеродинамічний профіль. В цей час напроти центра кільця виникає місце розрідження, в яке починає втягуватися повітря з протилежного боку. Цей потік доповнює загальний рух, який ще підхоплює невелику кількість повітря із зовнішнього боку кільця. (Джерело: InfoNova.org.ua).