vsjydyxidБлизько 50 науковців, енергетиків і співробітників підприємств Львова розробили радіокерований всюдихід для використання у зоні антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях. Про це повідомляє прес-служба Національної гвардії України.

Всюдихід обладнаний електричним приводом постійного струму, який живиться від акумуляторів, в ньому передбачено дистанційне радіокероване управління. Установка призначена для застосування в екстремально складних умовах, у тому числі може використовуватися військовими підрозділами Національної гвардії, ЗСУ, МНС.

Всюдихід зможе переміщатися без зарядки шість годин, при більш потужних акумуляторах - до 10. У ньому є три канали зв'язку - провідний, Wi-Fi і захищений радіоканал, який може працювати на дистанції до 5 кілометрів. На всюдиході можуть встановлюватися камери зовнішнього спостереження, обладнання для виконання завдань у недоступних і небезпечних для життя людини місцях. Зараз установка проходить тестові випробування.

"Американські аналоги коштують близько 60 тисяч доларів США, а наш український - 40 тисяч гривень... Перші 10 всюдиходів Нацгвардія забере у зону бойових дій", - зазначив під час огляду Львівський міський голова Андрій Садовий. За його словами, проблем з фінансування цього проекту немає (Корреспондент.net , 25 вересня 2014).