У Великобританії створено літаючий 3D-принтер для ремонтних робіт. Його авторами є інженери кафедри аеронавтиики Імперського коледжу Лондона. Літаючий принтер буде використовуватися для ліквідації наслідків пошкоджень на виробницві.

Незважаючи на нібито не затребуваність такого винаходу, пристрій більш ніж корисний, тому що за його допомогою спеціалісти будуть виконувати складні ремонтні роботи у важкодоступних місцях. Ідея винаходу належить доктору Мірко Ковачу. Пристрій обладнаний GPS-приймачем і 16-ма інфрачервоними камерами. Для більш ефективної орієнтації в просторі вчені планують вбудувати в нього 3D-датчики глибини. Літаючий апарат може створювати тримірні об'єкти з пінополіуретану, до того ж піна із вбудованого 3D-принтера має липкі властивості. Використовуючи кілька літаючих дронів, оператор зможе видаляти піною промислові забруднення, що шкідливі для людей.

Винахідник зазначає, що на відміну від більшості літальних загальнодоступних безпілотників, „літаючий принтер" не управляється з мобільного телефона, а має постійно контролюватися через спеціальну приставку, вмонтовану в ноутбук.

В матеріалі також повідомляється, що англійські хакери розробили квадракоптер, який, літаючи по місту, може масово перехоплювати практично будь-які дані з мобільних пристроїв користувачів (за матеріалами imena.ua, розділ „Новости технологий > Гаджеты. Теги: гаджеты).