8 червня 1847 року народився видатний педагог, історик, громадсько-політичний діяч Barvinskyj O H
З 1888 року – професор державної учительської семінарії у Львові; 1891-1907 – посол до віденського парламенту; 1917 р. – член австрійської палати Панів. Під впливом Куліша створює серію підручників для українських шкіл. Заслугою Барвінського є запровадження фонетичного правопису в школах і терміну «українсько-руський» в підручниках.
Олександр Барвінський був засновником товариство «Просвіта» в Тернополі у 1875 році і «Руської бесіди» у 1884 році.

Особливо великі його заслуги перед НТШ у Львові: з його ініціативи у 1892 році Товариство ім. Шевченка перетворене у наукове, і Олександр Барвінський був його Головою протягом 1893-1897 років, а в 1899 році отримав почесне звання його дійсного члена. За редакції Олександра Барвінського виходять перші чотири томи «Записок Наукового Товариства імені Шевченка.
Олександр Барвінський стає одним із творців так званої «нової ери», завданням якої було знайти порозуміння українців з поляками на основі визнання поляками українців рівноправними політичними партнерами.
У 1909 році Олександр Барвінський вийшов на пенсію як «державний радник», кавалер ордена Залізної Корони, член Шкільної крайової ради», і присвячує себе написанню статей, виданню підручників. У 1911 році Барвінський створює партію «Християнсько-суспільний союз».
Помер Олександр Барвінський 25 грудня 1926 року, на 80-му році життя. Похований у родинній гробниці на Личаківському цвинтарі.

Шендеровський Василь Андрійович,
доктор фізико-математичних наук,
професор, віце-президент
Українського фізичного товариства
та дійсний член Наукового товариства Шевченка;
Кушерець Василь Іванович,
доктор філософських наук,
професор, заслужений діяч науки
і техніки України,
голова правління Товариства «Знання» України