Надрукувати
Перегляди: 5446

Василь Кушерець, голова правління Товариства «Знання» України доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України, Президент Університету сучасних знань, професор:

- Що таке перемога в загальнолюдському сенсі? Це - неповне знекровлення ворога або його абсолютна смерть. Це реалізація планів, смислів як порядок майбутніх дій.

Ми нині відзначаємо Перемогу над німецьким нацизмом. Це, значить, стверджуємо, що наші діди, батьки, існуюча на той час держава і світова спільнота не дозволили абсолютному злу торжествувати, а реалізували свою добру волю, яка стала реальною Перемогою.

Ворог мав на меті перетворити Україну, на біомасу, паралізувати волю її народу до опору зі злом. Країна, яка винесла чи не основний тягар у роки Другої світової війни, вийшла з неї знекровленою, але не скореною.

Таким чином, ми відзначаємо 8 і 9 травня як святість, здатність нашої нації домагатися поставленої мети. Ми пам'ятаємо уроки цієї війни і причини її виникнення, знаємо, що її витоки і мотиви нинішньої агресії Росії проти України одні й ті ж самі.

В обох випадках імперський режим прагне світового панування. Чинник фюреризму, коли одна особа не зустрічає перепон для задоволення своїх чисто імперських амбіцій, виявився досить живучим. Тому, вважаю, що розуміння Перемоги в українському контексті спротиву проти планів Путіна – сучасного Гітлера, додасть нам сили і духу у боротьбі проти реалізації його планів.

Новий фюрер Путін, скориставшись українськими проблемами, не співпаданням ментальної єдності нації, злочинною зрадою влади, зумів майже безперешкодно вчинити незаконні дії на Донбасі і в Криму. Його нові піддані в так званих ЛНР, ДНР, і в Криму не знали свободи. Їхні звичаї були совковими, схожими до російських, тому деякі жителі ДНР і ЛНР мирно вживаються із завойовниками.

Агресія була дуже необхідна Путіну. Адже російська військова техніка, яка підлягала утилізації, вимагала утримування персоналу, для Росії нічого не вартує, адже за всю інтервенцію розплачуються жителі окупованих територій.

Великою проблемою для окупованих територій стало те, що вони втратили волю до опору, але водночас заграють з бандитами-окупантами. Це призведе до поглиблення ситуації, коли деморалізована частина жителів залишиться в бідності, не згуртованою і не зможе протистояти бандитському режимові. Задум Путіна за таких умов у найближчий час не буде покараний, хоча за свій вчинок його кара невідворотна.

Згодом, коли ситуація обернеться великими збитками, більшість отямиться і стане ворогом режиму Росії. Тим часом для Путіна головне: ослабити Україну. Він все буде робити, щоб на територію Росії не проник вплив України.

Путін виступив проти всього світу, поставив за мету «Нам нужен мир, нам нужен весь мир» і затіяв війну. Світ цього не ще не зрозумів, як і не розумів спочатку дій Гітлера, який завоював пів-Європи. Але світ згодом отямився, отямлюється і нині. Коли в 1940 році Рузвельт скупив усю вовну, чим завадив німецькій армії перемогти, бо в 1941-1942 роках солдати Вермахту замерзали в Росії, не маючи відповідного обмундирування.

Америка організувала постачання Радянської армії за ленгвізом, що дало привід Сталіну під час зустрічі в Тегерані і в Ялті сказати, що перемога у війні належить Америці.

Нині проснулась і Росія, в якій 2% населення, зрозумівши, що вона не може бути сторожем у світі з 12% території і 30% світових земельних ресурсів, а ресурси країни треба спрямовувати на виробництво, у промисловість, а не в армію.

Перемога у світовій війні для України характерна ще тим, що в нас зародився унікальний національний рух, створилася УПА, яка боролася з нацистами.