На осторінках газети УКРАЇНА МОЛОДА (за 2 квітня 2015 р.) був опублікований відкритий лист від доктора медичних наук, літератора Анатолія Іщука президенту Росії Володимиру Путіну «...Бо з ганьбою завершите життя!». Для читачів нашого сайту розміщуємо текст листа повністю.


Пане Путін!

Послухайте у своїх же інтересах мене дуже уважно. Якби ви нашкодили загарбанням Криму і війною на Донбасі, підтримкою там бандюг і сепаратистів тільки Україні, то я би вам не писав, бо навіщо писати про те, що ви самі розумієте, свідомо чините.

Я пишу тому, що ви не розумієте, що творите шкоду самій Росії. Отож, яку шкоду? По-перше. Ви необачно чи нагло робите своєю агресією проти України ворогами два братні колись народи. По-друге. Ви налаштували проти Росії не тільки країни Заходу, а й країни всього цивілізованого світу, про що свідчать результати голосування з осудом Росії в ООН, ЄС, на міжнародних форумах. По-третє. Якщо Росію засуджує цивілізоване людство, то ви підігруєте НАТО, самі створюючи з Росії образ невиправного ворога миру і прогресу. По-четверте. Ви створюєте з процвітаючого Криму нову конфліктну Чечню чи невизнану Абхазію. По-п'яте. Ви ганьбите Росію, як країну Гітлера чи Хусейна, повністю ігноруючи міжнародні договори, вперше після Гітлера і Хусейна. По-шосте. Ви створюєте нечувані економічні проблеми Росії, призводите до зубожіння росіян, неспівмірні з вартістю Криму і задоволенням імперського мислення росіян. По-сьоме. Врахуйте, що такий авторитет із подібних дій мали Чаушеску, Каддафі та інші диктатори, але як трагічно вони закінчили свої кар'єри! Якщо вірити історикам, то й той-таки Сталін не своєю смертю помер.

Схаменіться, поки не пізно, віддайте Україні Крим і виведіть російські війська з України, заберіть геть усіх своїх злочинних агентів, таких як Гіркін і йому подібні, і вивезіть свої ракети, танки, іншу бронетехніку з України. Покаятися ніколи не пізно. Не прогавте моменту, бо дуже погано, з ганьбою завершите свою кар'єру і своє життя. Хай переможе здоровий глузд, якщо він ще залишився у вас.

Анатолій ІЩУК, доктор медичних наук, літератор, патріот України

Київ

2