Так організатори назвали театралізований мітинг-реквієм, що відбувся 26 листопада 2017 року в планетарії Товариства «Знання» України, присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Автор сценарію Василь Неволов.

На вечорі звучала пісня «Голодомор» на слова В. Василашка, композитора О. Богомоленка у виконанні заслуженого артиста України Віктора Кавуна, гурт хору «Чумаки» виконав пісні.

З промовою про роботу Товариства в намрямі вивчення та осмислення Голодомору, видання та поширення книг на цю тему виступив голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Василь Кушерець.

Він навів низку мало відомих фактів про Голодомор в Україні, запросив присутніх ознайомитися з розгорнутою у фойє планетарію виставкою картин народного художника України, професора, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, лауреата Міжнародної премії імені Василя Стуса, члена Національної спілки художників України, члена спілки дизайнерів України Валерія Франчука.

 

Учасники вечора ознайомилися із записаними на відео спогадами про Голодомор 93-річної матері Валерія Франчука.

Уривки з віршів та поеми «Хрест» громадського діяча, поета Миколи Руденка прочитав член Національної спілки журналістів України, автор статей і книги про Голодомор Петро Швець.

Доктор філософських наук, професор Володимир Ятченко презентував свою книгу «Духовний світ української людини в часи Голодомору. Соціоантропологічні й смислові виміри Голодомору 1932-1933 років в Україні», що видана у видавництві «Міленіум».

Ведуча вечора, директор Київського коледжу УСЗ, член Націоналдьної спілки письменників України Тетяна Петровська прочитала власни вірші, присвячені темі Голодомору: «Найбільше щастя – мати свій народ…», «Історія моєї матері», «Ми вміємо пам’ятати».

На вечорі виступив автор пісні і книг про Голодомор, учений секретар Товариства «Знання» України, заслужений журналіст України Василь Василашко.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

27.11.2017 р.