У рамках співпраці Товариства «Знання» України та громадської організації «Українська Республіканська Платформа» 8 лютого 2017 року в конференц-залі товариства відбулася публічна лекція першого Генерального прокурора України, екс-судді Конституційного Суду України, народного депутата України трьох скликань, юриста Віктора Івановича Шишкіна на тему «Конституційне право».

Ведучий лекції учений секретар правління Товариства «Знання» України, заслужений журналіст України Василь Василашко, надаючи слово лектору, сказав, що обговорення названої теми має велике значення, адже в суспільстві багато питань не вирішені не тільки з точки зору виконання Конституції України, а й тлумачення окремих законодавчих норм, висловив сподівання, що у слухачів виникне немало запитань, на які вони хочуть почути конкретні відповіді фахівця.

Віктор Шишкін, виступаючи більше двох годин, детально розповів, з яким конституційними проблемами доводиться стикатися. Навіть не всі народні депутати глибоко розуміють норми основного документу, тому нерідко й закони ухвалюються з порушенням чинних конституційних норм. Він порівнював українську конституційну практику із законодавствами багатьох зарубіжних країн, зазначив, що в США конституційні норми не змінюють, а доповнюють. Основний текст Конституції цієї держави не змінювався протягом 250 років. Лектор переконливо стверджував, що багато людей, в тому числі й державних службовців нашої держави не знають усіх норм Конституції України. Окремі її положення часом трактуються невірно, тому мають місце навіть випадки порушення норм Конституції на державному рівні.

Після виступу у слухачів виникло багато запитань: і про власність на землю, чи користування нею, законодавство про українську мову, тлумачення окремих статей. З уст лектора прозвучали конкретні відповіді на усні та письмові питання.

Обговорення теми конституційного права продовжуватиметься 15 лютого за участю Віктора Шишкіна.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України.

9.02.2017 р.