Нинішній рік оголошений Президентом України Роком Реформації.

У Товаристві «Знання» України на цю тему, подію, якій виповнюється 500 років, вже відбулося декілька лекцій, але інтерес до неї не зникає.

Лекцію на тему «Реформація як чинник успішного розвитку суспільства» прочитав 21 квітня 2017 року у лекторії Товариства «Трибуна вченого» громадський представник Товариства «Знання» України в США, магістр богослов’я Михайло Георгійович Олійник, який народився в Україні.

Вів лекцію голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України Василь Іванович Кушерець.

Лектор про роль і значення Реформації сказав короткою цитатою: «Успішною буде країна та чи інша нація, де відбулася реформація». Він мав можливість досліджувати явище реформації, навчаючись в семінарії у Сан-Франциску. І зробив такий висновок, що найважливішим стимулом для всіх людей є демократія. Якщо людина розвивається в умовах свободи, то вона розвивається якнайкраще. Вочевидь, що це стосується і окремих націй і країн.

Історично поштовхом до реформації був відступ від біблійних учень, заборона простолюдинам читати сам текст Біблії, встановлення не передбачених вченнями різних правил, зокрема таких, що за гроші відпускалися гріхи. При переписуванні чи перекладі біблійних текстів було допущено багато помилок і перекручень. Все це послужило появі знаменитих 95-ти тезисів Мартіна Лютера, з яких і почалася Реформація, зародилася протестанська течія. Це, за висловлюванням лектора, стало не подією, а процесом, що привів до багатьох позитивних змін у суспільстві. Процес цей ще не завершений.

Завдяки перетворенням багато країн світу стали успішними, зокрема такі як Данія, Норвегія, Великобританія, Німеччина, Північна Корея, де протестанська віра найбільш поширена.
Лектор наводив багато прикладів, які свідчать про те, що той, хто створив людину, вірить у неї і бажає їй добра, якщо вона слідуватиме її біблійним заповідям.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

24.06.2017 р.