У Товаристві «Знання» України 15 грудня 2016 року відбувся вечір, присвячений засновнику Української гельсінської групи Миколі Руденку, сторіччя від дня народження якого відзначатиметься незабаром.

Микола Руденко - мислитель, письменник, правозахисник, гнаний за радянських часів за свої прогресивні погляди, за боротьбу з владою.

Він першим написав правдиву поему про голодомор 1933 року – книгу, яка не видавалася, була під забороною як і багато інших його творів. Нині досить актуально звучить його праця про фізичну економію. Він був продовжувачем академіка Вернадського про ноосферу. Як і Подолинський розвінчував марксистсько-ленінську теорію про неминучість класового протистояння в суспільствах.

Розпочав вечір хор «Чумаки». Першою піснею хор виконав на слова Івана Франка пісню «Не пора». Зал піднявся і слухав франківський гімн стоячи. У залі були прихильники Миколи Руденко, члени громадського товариства його імені. Було багато також членів товариства Подолинського, студенти та викладачі Університету сучасних знань.

Відкрив і вів захід голова правління Товариства «Знання» України Василь Кушерець, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України.

На вечорі із спогадами виступив Микола Горбаль, народний депутат України. Професор, фізик Володимир Максимюк розповів про доробок Миколи Руденка «Гнозис і фізика».

Професор, економіст Юрій Канигін, який добре знав і співпрацював із М. Руденком, розповів про роль і значення його фізико-економічних праць. На гуманітарному аспекті доробку під назвою «Архітектура Всесвіту» зупинився професор, історик Юрій Шилов.

Правозахисниця Раїса Руденко детально зупинилася на науковій та літературній творчості Миколи Руденка, прочитала уривки із його поеми «Хрест».

По завершенню вечора відбулися презентації книг Юрія Канигіна «Синергія прогресу. Фізична економія як альтернатива політекономії» і Лідії Гринів, доктора економічних наук «Фізична економія: нові моделі сталого розвитку»

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

16.12.2016 р.