imagesМіжнародний народний університет третього віку та його відділення в областях, містах, районах України й українській діаспорі створено за ініціативи Товариства «Знання» України та у співпраці з Національним науково-дослідним інститутом українознавства, Міжнародною духовною академією і Національним університетом «Острозька академія» як українознавчий науково-просвітницький заклад в системі державної безперервної післядипломної фахової освіти дорослих.
Слухачами Міжнародного народного університету третього віку Товариства можуть бути громадяни пенсійного віку, фахівці з різних галузей знань, загалом доросле населення України, включаючи й учнівсько-студентську молодь, та представники української діаспори.

Метою названого Університету є формування у громадян національної самосвідомості та державницького мислення на українознавчо-християнських засадах, відродження духовного та фізичного здоров'я української нації, розвиток у співвітчизників професійності та творчих начал, утвердження в них активної життєвої позиції та надання їм дійової допомоги в соціальній адаптації й інтеграції в громадсько-політичне життя села, селища, міста, області й на всеукраїнському рівні.
Розвиток у співвітчизників потреби служіння Богові та Україні й зміцнення в них віри у торжество ідеалів правди і справедливості, верховенства права та гарантування духовної, інтелектуальної, політичної, економічної й особистої свободи у нашій державі.

До викладання у Міжнародному народному університеті третього віку Товариства залучається професорсько-викладацький склад академічних, науково-освітніх та духовних установ, громадсько-політичні діячі, провідні фахівці міністерств і відомств України, представники дипломатичних відомств в Україні та української діаспори, культорганізатори, спортивні тренери, методисти, митці, художні керівники, майстри масової народної творчості та ремесел, що не тільки знають, а й вміють і можуть надати науково-практичну допомогу громадянам у вирішенні життєво важливих для них питань.

Робота зазначеного Університету здійснюється з використанням різноманітних форм і методів організації науково-просвітницької та навчально-виховної роботи. В структурі Університету, зокрема, передбачена робота українознавчо-цивілізаційного, етно-національного, богословсько-світоглядного та державно-правового факультетів і відповідних кафедр. Тематичні факультативи з актуальної тематики, спортивні, медичні секції, самодіяльні художні колективи, гуртки масової народної творчості та ремесел, багатопланові тематичні виїзні екскурсії, показ короткометражних науково-популярних відеофільмів з програмної тематики, вечори-відпочинку, неформальне спілкування тощо організовуються на замовлення слухачів.
Працює постійно діючий лекторій «Україна і світ», круглий стіл «Проблеми реформування, трансформації суспільства та цивілізаційний національно-демократичний розвиток України», оргкомітет з проведення міжнародних конгресів, симпозіумів, науково-практичних конференцій та семінар лекторів, а також видання науково-популярної й навчально-методичної літератури з програмної тематики.

Початок навчального року у Міжнародному народному університеті третього віку Товариства з 1 жовтня поточного року по 25 травня наступного. Канікулярний період – з 1 по 31 січня та з 25 травня по 30 вересня кожного навчального року. Режим роботи – за п'ятиденним робочим графіком з 14.00 до 17.00.
Навчання у Міжнародному народному університеті третього віку Товариства та його відділеннях на місцях безкоштовне.

Кожному слухачеві, що повністю виконав передбачену на факультеті та факультативі навчально-тематичний план і програму навчання, а також підготував реферат на вільно обрану ним українознавчу тему, вручається свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації з українознавства.
Кожному слухачеві, що по завершенню роботи спортивної, медичної секцій, самодіяльного мистецького колективу, гуртка масової народної творчості та ремесел, успішно продемонстрував свій козацький вишкіл, мистецький номер, художній твір чи зразок ремісничої майстерності, вручається сертифікат встановленого зразка, що видається відповідними державними установами та громадськими організаціями.
Для отримання свідоцтва державного зразка з українознавства або сертифіката встановленого зразка про підвищення духовного та професійного рівня слухач має подати: а) заяву; б) два фото 3 х 4; в) паспортні дані; г) копію особистого посвідчення; д) два файли для збереження поданих документів.
Викладачі вищезгаданого Університету, що повною мірою проявили себе в науково-просвітницькій та навчально-виховній роботі, відзначатимуться нагородами Товариства «Знання» України.

Подання заяв слухачів на навчання в Міжнародному народному університеті третього віку Товариства здійснюється з 1 вересня по 1 жовтня кожного року. Паралельно кожного року проводитиметься набір слухачів на наступний навчальний рік. Гості столиці України можуть відвідувати заняття Міжнародного народного університету третього віку Товариства як вільні слухачі.

Запрошуємо киян і гостей столиці подавати заяви на навчання у Міжнародному народному університеті третього віку Товариства «Знання» України.
З цього питання звертатись до таких осіб і за такою адресою:
- Мартинюк Анатолій Григорович – директор Центру «Українознавство» Товариства «Знання» України, науковий співробітник Національного науково-дослідного інституту українознавства, заслужений працівник культури України:
м. Київ, вул. Велика Васильківська, 57/3, метро «Республіканський стадіон». Тел.: 287 – 2010, 418 – 5565, 226 – 2648, т.ф. 287 – 3220, м.т. 8-067-837-4788;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
- Кулагіна Євгенія Володимирівна – виконавчий директор Міжнародної духовної академії:
м. Київ, вул.. Жмаченко, 20, метро Дарниця. Тел..: 517 – 4321, 543 – 9661, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.