Актуальний і корисний захід відбувся 6 грудня 2017 року в конференц-залі Товариства «Знання» України - Всеукраїнська науково-практична студентсько-учнівська конференція на тему: «Права людини: історія та сучасність», яку організували Товариство «Знання»України і Університет сучасних знань.

У конференції взяли участь, окрім студентів Університету сучасних знань і Київського коледжу УСЗ, представників Олександрійського, Вінницького, Кропивницького коледжів, Вінницької філії, Кропивницького інституту, студенти Полтавського юридичного коледжу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського університету імені Б. Грінченка, учні шкіл м. Києва та Київської області – вихованці Малих академій наук учнівської молоді, викладачі та вчителі права навчальних закладів.

Із вступним словом до учасників конференції звернувся голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Василь Іванович Кушерець. Він наголосив на особливому значенні і ролі в українському суспільстві молодих людей, які вивчають право, і незабаром стануть юристами. Їхнє завдання – побудувати сильну і процвітаючу українську державу, побороти і викорінити всі негативні й дезорганізуючі прояви, що мають місце зараз.

На пленарному засіданні йшлося про захист публічних прав громадян України, зміни щодо прав людини, які вносила ООН в міжнародні офіційні документи у період з 1948 по 2004 рік, право і психологію в сучасних реаліях українського суспільства, права людини в умовах люстраційних процедур, конституційному праві, на бепечне довкілля, безкоштовне медичне обслуговування та ін. Ці питання та проблеми, що мають місце нині, розкривали у своїх виступах проректор з навчальної та наукової роботи УСЗ Сергій Мосьондз, професор, адвокат Анатолій Мацко, професор Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка і УСЗ Олена Власова, завідувач кафедри Конституційного права Національної академії внутрішніх прав Наталя Камінська, професор Київського Національного університету технологій та дизайну Анатолій Олійник, завідуюча відділенням філософії та суспільствознавства Київської малої академії наук учнівської молоді Тетяна Кот.

На секційних заняттях обговорювалися питання міжнародно-правових аспектів права, прав людини з точки зору молоді, соціальні та культурні права і питання захисту прав.

Досить активними учасниками обговорень були учні та студенти.

Про свої дослідження громадянської свідомості та духовності сучасного українця доповів учень 10 класу школи №218 м. Києва Олександр Приходько, про право людини на безпечне довкілля і реалії сьогодення розповіла учениця 10 класу школи №3 м. Києва Уляна Костюшко, про право на безкоштовне медичне обслуговування і українські реалії говорила студентка 3 курсу Київського коледжу економіки, права та інформаційнитх технологій Вікторія Сорокопуд.. Своїми спостереженнями та висновками щодо конституційного закріплення соціальних та культурних прав людини поділилися студентки Вінницької філії УСЗ Інна Оплаканська і Аліна Леськова. Учениці 10 класу Бориспільського навчального комплексу Марія Морозюк і Анастасія Луців зосередилися на повідомленні на тему «Права людини в моїй країні». Про забезпечення права громадян на освіту в Україні доповідала у своїй інформації учениця 10 класу Ніжинської школи № 10 Анна Банзерук, а студент 2 курсу Київського університету імені Бориса Грінченка Сергій Гаркун повідомив про вивчення ним питання евтаназії з точки зору конституційного права на життя.

Цікаве повідомлення озвучила учениця 11 класу Яготинської загальноосвітньої школи № 1 з історії виникнення прав людини в світі та в Україні Анастасія Білоус. Про захист прав людини з обмеженими можливостями говорила студентка 2 курсу Київського університету імені Б. Грінченка Анна Бідюкова. Студентка магістратури Університету сучасних знань Євгенія Таліманчук виступила з темою «Конституційні аспекти дотримання соціальних та культурних прав людини». Про права людини крізь призму сучасності говорила студентка Вінницького коледжу менеджменту Наталя Забіля. Учасники конференції не залишили осторонь і проблеми права на інформацію, права жінок. З темою про права жінок виступила кандидат юридичнх наук Полтавського юридичного коледжу Анна Слатвинська.

Під час роботи конференції її учасники порушили таке важливе питання як право обов’язку. Це прозвучало як недоопрацювання при розробці програми конференції. Справедливою була критика, що такого слова як обов’язок не було навіть у її назві, тому й виступаючі не звертали на це уваги. Тим часом це питання надзвичайно важливе й актуальне. Права і обов’язки стосовно як держави, так і окремого громадянина мають бути обопільними. Мало вимагати від держави гарного і здорового довкілля, наприклад тоді , коли громадяни, особливо молодь, не дотримуються елементарних правил і норм щодо збереження довкілля. Вочевидь, що наступною темою для обговорення може стати питання не тільки прав, а й обов’язку.

Вела конференцію кандидат педагогічних наук, директор Київського коледжу Університету сучасних знань Тетяна Василівна Петровська.

Учасники конференції мали можливість ознайомитися з виставкою народного художника України, лауреата Шевченківської премії, яка присвячена Т. Г. Шевченку, Валерія Франчука, з експозицією провідного наукового співробітника Інституту фізики НАН України, доктора фізико-математичних наук, професора Василя Шендеровського «Видатні українські вчені - юристи у світовій науці», книгами видавництва «Знання України», бібліотеками Університету сучасних знань, імені Т.Г. Шевченка та імені К. Чуковського для дітей м. Києва.

Для учасників конференції організовано перегляд повнокупольного фільму у Зоряній залі планетарію Товариства «Знання» України «Подорож Сонячною системою».

Прес-служба правління Товариства «Знання» України (Петро Швець, фотознімки Світлани Швидченко).

7.12.2017 р.