Вчені Нідерландів створили революційні ліки, які можуть замінити антибіотики. Цей препарат необхідний у зв'язку зі поширенням інфекцій, резистентних до цієї групи лікарських препаратів.

За останні десять років проблема смертельно небезпечних резистентних до антибіотиків бактерій стала глобальною кризою, що вимагає від влади багатьох країн спільних дій. Антибіотики – великий винахід у сфері медицини ХХ сторіччя – може повністю відійти в минуле через надмірне використання і поширення інфекцій, які вже не реагують на жодні нові види даних ліків.

Тільки в США резистентні до антибіотиків інфекції вбивають по 23 тисячі осіб у рік. Але тепер у людства з'явилася надія після того, як голландські вчені із біотехнологічної компанії Vicreos створили ліки, за допомогою яких вони вилікували 5 із 6 пацієнтів, вражених золотистим стафілококом, – однією із найважчих різновидностей бактерій, що виявляють резистентність до найпотужніших антибіотиків.

Перші клінічні дослідження були досить не чисельними і обмежилися пацієнтами з екземою, контактним дерматитом та іншими шкірними хворобами. Проте вчені сподіваються, що наступні експерименти підтвердять ефективність ліків.

Антибіотики працюють за рахунок потрапляння всередину бактерій, але в останні роки багато мікроорганізмів, що спричиняють такі поширені хвороби, як туберкульоз або сальмонелу, мутували, виробляючи більш міцну мембрану клітини, через яку ліки вже не проникають.

Новий тип ліків, названий Staphefet, працює зовні бактерій, впливаючи на зовнішню клітинну стінку оболонки мікроорганізмів. Ліки використовують фермент під назвою ендолізин, що поступово руйнує стінку і таким чином вбиває бактерії. На думку вчених, які створили ліки під впливом цього препарату, бактерія втрачає здатність еволюціонувати і захищати себе, тому що ендолізин також еволюціонує разом із своїм носієм.

(http://www.medikforum.ru/news/medicine_news/36478-uchenye-pridumali-zamenu-antibiotikam.html#ixzz3INHTsSEV , Медпортал )