У видавництві «Знання України» вийшла книга доктора філософських наук, професора, голови правління Товариства «Знання» України, заслуженого діяча науки і техніки України Василя Кушерця «Завжди сучасний Тарас Шевченко в просторі та часі».

У цьому науково-популярному виданні, присвяченому 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, міститься низка цікавих матеріалів-досліджень творчості та біографії українського Духовного Гетьмана. У книзі цікава розповідь про світову славу Тараса Шевченка, ареал поширення його книг та про споруджені в різних куточках світу пам'ятники і монументи, про просвітницьку роль і значення у формуванні української літературної мови, возвеличенні жінки.

Досить широко автор досліджує філософські смисли у творчості поета, його вічні істини, його пророцтва. Він віднайшов у творах Тараса Шевченка зримий досьогодні образ України, символ слави України, уособлення гідності й суверенності людської природи, поняття людяності та гуманізму. У книзі стверджується, що „Шевченко одним із перших на весь голос заговорив про Україну як велику державу, її самобутність, показав шляхи виборювання її незалежності... Шевченко добре розумів душу українця, особливості сім'ї, звичаїв, традиції, народ загалом, як живу цілісність. Це розуміненя, поєднане з глибокою інтуїцією, давало йому можливість передбачити, що нас чекає в майбутньому, а пророчий „Кобзар" є для нас дзеркалом, в якому відображаються нинішні і майбутні події України".

Книга цікава за своєю структурою і подачею матеріалу, епіграфами до кожного розділу. У ній більше 360 сторінок, низка висловлювань відомих людей про Тараса Шевченка. Видання ілюстроване гравюрами народного художника України Миколи Стратілата.

„Слово про книгу" написав Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України, академік НАН України, президент Товариства „Знання" України, доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України. Він пише, що „Шевченко – серед нас, у думках і серцях кожного українця, що його смисли життя поза часовими і просторовими вимірами" (вл. інф.).