Українські школярі привезли з Міжнародного науково-технічного конкурсу Intel ISEF 2014, що проходив у травні в Лос-Анджелесі, дві основні і три спеціальних нагороди. Вони увійшли до списку кращих юних учених світу.

Третє місце в секції „Енергія і транспорт" посів Михайло Литовченко з хіміко-технологічного ліцею м. Дніпропетровська (10 клас), який розробив „Атомний опріснювальний пристрій, що працює на енергії хвиль". У нього багато переваг у порівнянні з відомими в світі рішеннями: проста конструкція і низька вартість виготовлення, нескладне обладнання і відсутність обростання мікроорганізмами.

Михайло Литовченко зайняв також третє місце Фонду обдарованості і творчості короля Абдулазиза і його Соратників за свій винахід опріснення води.

У секції „Математичні науки" третє місце посів Олександр Титов із Симферополя (школа-ліцей №3 імені А. С. Макаренка, 11 клас) за розробку „Субдиференціал функції комплексної перемінної". Учень запропонував новий елемент математичного аналізу, розширивши поняття субдиференціала на сферу комплексних функцій.

Третього місця від Благодійного фонду „Відкриття серця України" - спеціальної премії – удостоєна Ксенія Жукровська зі Львова (академічна гімназія, 11 клас) за розробку „Вплив надекспресії гена bldDAT на морфологію і вторинний метаболізм Actinoplanes teichomyceticus". Ксенія довела, що ці бактерії виробляють промислово-важливий антибіотик тейкопланин, який дозволяє активно боротися зі стійкими до інших препаратів бактеріями, наприклад, золотистим стафілококом.

Олександр Лойко з Києва (гімназія №48, 11 клас) відзначений нагородою „Мислитель майбутнього" корпорацією GoDaddy за розробку „Маніпульовані „голограми" – фантастика стає реальністю". Юний учений створив пристрій, що дозволяє відображати об'ємні зображення, схожі на голограми, якими можна управляти за допомою жестів. Написане програмне забезпечення розпізнає жести рук за допомогою веб-камери і, відповідно, маніпулює зображення.

„Наш світ потребує у великій кількості учених, творців і підприємців для того, щоб створювати додаткові робочі місця, розвивати економіку і вирішувати найактуальніші проблеми, які нині перед людством, -сказала Венді Хокінс, директор фонду Intel Foundation. - Intel вважає, що молодь є основою майбутніх іновацій і ми сподіваємося, що переможці цього року надихнуть інших школярів на те, щоб пов'язати своє життя з наукою, високими технологіями і математикою" (За : Portaltele).