• Російські вчені: мобілізація клітин
  • Електронний читальний зал
  • Найкращий у світі курорт
  • Лікарі назвали головну причину захворювань
  • Міжнародний конгрес україністів
  • Лабораторія у гаражі

Російські вчені: мобілізація клітин

Журнал Stem Cell Reviews and Reports, який публікує матеріали про вивчення стовбурових клітин та можливості активації регенеративного потенціалу людини, оприлюднив статтю „Специфічна активність гіалуронідази, імобілізованої електронно-променевим синтезом, стосовно ГКСФ-мобілізації клітин – попередників кісткового мозку", в якій йдеться про розробку нового оригінального вітчизняного препарату на основі AXIS-технологій вченими НДІ фармакології РАМН (м. Томськ) і компаній „СФМ" (м. Новосибірськ).

Завдяки AXIS-технології на виробничій базі Групи компаній „СФМ" вдалося синтезувати і розробити технологію виробництва білково-полімерної молекули – імобілізованої гіалуронідази, яка добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту, не спричиняє алергійних реакцій і має унікальну здатність активізувати роботу червоного кісткового мозку. Унікальність дії цього препарату полягає не лише в здатності відновлювати нормальний вміст еритроцитів і лейкоцитів у крові, але й збільшувати функціональну активність власних стовбурових клітин в організмі людини. В рамках опублікованих матеріалів цілком очевидно, що цей препарат має нові можливості безпечного й високоефективного застосування в гематологічній практиці та регенеративній медицині.

Подані в статті матеріали – це лише частина великомасштабних наукових досліджень і практичних розробок Групи компаній „СФМ" та НДІ фармакології РАМН в галузі відновлення здоров'я людини і збільшення тривалості життя. В даний час виконується Державний контракт з наукового дослідження, виробничого випуску та впровадження в медичну практикку лікарських препаратів, створених за AXIS-технологією, для лікування токсичного гепатиту та цирозу печінки. Ця вітчизняна розробка отримала не лише визнання наукового медичного співтовариства, але й Державне фінансування.

Нині Група компаній „СФМ" може запропонувати вже кілька цілком унікальних продуктів для підвищення функціональної активності органів і комплексного відновлення здоров'я людини, а також збільшення тривалості життя.

Електронний читальний зал

Читальний зал на базі сучасних комп'ютерів-неттопів відкрито нещодавно у науковій бібліотеці Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького. Обладнано 16 робочих місць для користувачів.

Комп'ютерний парк бібліотеки сягнув 60 одиниць, їхню роботу забезпечують два потужних сервери. В бібліотечних приміщеннях обладнано WiFi-зони, що забезпечує споживачам необмежені можливості отримувати необхідну інформацію за допомогою власних гаджектів.

Електронний каталог вміщує більше 300 тисяч записів, повнотекстових даних з кількасот примірників навчальної та наукової літератури, близько 800 цифрових версій сучасних підручників та посібників, понад 6 тисяч інших книжок, в тому числі й художніх, на електронних носіях.

Наукова бібліотека має свій сайт, через який інформаційні запити користувачів задовольняються в режимі віддаленого доступу. Щомісячно сайт наукової бібліотеки відвідує щонайменше п'ять тисяч користувачів.

Про це розповів директор Наукової бібліотеки Григорій Голиш в газеті „Урядовий кур'єр" (2 листопада 2913 р.). Він зазначив, що ректорат працює над подальшим розширенням комп'ютерної бази та поповненням бібліотеки новими матеріалами.

Найкращий у світі курорт

За повідомленнями преси, Генеральна Асамблея Всесвітньої Федерації Водолікування та Кліматолікування (ФЕМТЕК) на сесії у жовтні 2013 року українську оздоровницю „Миргород" назвала „Кращим курортом світу". ФЕМТЕК, що створена в 1947 році, об'єднує провідних учених і практиків на поприщі бальнеології та курортології, керівників найвідоміших оздоровниць світу всіх континентів. Вона є офіційним членом Всесвітньої організації охорони здоров'я.

66-та сесія Генеральної Асамблеї ФЕМТЕК проходила в Греції. Обговорення питання про присвоєння звання кращого курорту світу тривало майже три години замість запланованої однієї години. Переможця вибирали із десятків кращих оздоровниць, більшість із яких мають не лише столітну історію, а й сучасні вагомі сучасні досягнення.

Між тим, курорт „Миргород" визнаний кращим за його унікальність, комплексний підхід до оздоровлення природними лікувальними факторами та потужну лікувально-діагностичну базу, якої немає жодна оздоровниця світу.

Генеральний директор ПАТ „Миргородкурорт", заслужений лікар України Олександр Гавловський розповів:

-Сьогодні в чотирьох наших санаторіях „Березовий гай", „Миргород", „Полтава", „Хорол" і в кращій у галузі курортній поліклініці й бальнеогрязелікувальниці ми пропонуємо більше трьохсот різновидностей діагностичного обстеження, лікувальних методик і процедур. А двадцять профільних і реабілітаційних відділень курорту дають можливість проводити комплексне оздоровлення всього організму. Це результат обраної нами кілька років тому стратегії, спрямованої на активний розвиток існуючої лікувально-діагностичної бази оздоровниці. Свого часу ми свідомо не пішли шляхом світових тенденцій розвитку курортної справи, коли істотно скорочувалася лікувальна складова на курортах світу.

Ми пишаємося тим, що в Миргороді в цьому році побували на оздоровленні й лікуванні представники 31-ої держави.

Лікарі назвали головну причину захворювань

Міжнародне агентство з вивчення онкологічних захворювань (МАОЗ) опублікувало нову доповідь, у якій стверджується, що головною причиною онкологічних захворювань є забруднення навколишнього середовища і, передусім, – повітря.

За даними, в 2010 році отруєне карцерогенне повітря стало причиною загибелі 223 тисяч людей. Найскладніша ситуація, пов'язана з цим фактором, в Китаї та Індії. Проблема чистоти повітря відома екологам усього світу.

Що стосується Європи, то найбільш забрудненими вважаються Болгарія, Польща й Франція. На 100 тисяч дорослих чоловіків у Франції, наприклад, припадає 350 випадків розвитку онкологічних захворювань, щорічно раком захворюють 6 млн. людей.

На думку експертів МАОЗ, людству пора навчитися нести відповідальність за чистоту навколишнього середовища в цілому, і повітря, зокрема.

Онкологічні зпахворювання посідають друге місце серед поширених хвороб після серцево-судинних.

Медики прогнозують у найближчі 20 років ще 20 млн. випадків онкозахворювань.

Міжнародний конгрес україністів

У Києві завершив роботу У111 Міжнародний конгрес україністів. Основною темою зібрання було 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

Президент Міжнародної асоціації україністів академік Ганна Скрипник у виступі на конгресі зазначила, що він „зібрав рекордну кількість учасників. Вони обмінювалися науковими дослідженнями, збагачувалися знаннями і окреслювали актуальні пошукові проблеми".

У Конгресі взяли участь майже 700 учасників – представників більш як 20-ти країн. На 19 секціях та шести круглих столах, двох тематичних конференціях вони обговорили насущні проблеми шевченкознавства та деякі інші питання, зокрема відзначення 150-річчя розбудовника української мови Євгена Чикаленка, 80-річчя Голодомору в Україні.

У підсумку Конгресу стверджувалося, що „Він (Шевченко) більше незнаний, тому дослідження треба проводити з потроєною енергією".

Президентом Міжнародного конгресу україністів на новий термін обраний Міхаель Мозер, автор книги „Тарас Шевченко і сучасна українська мова: спроби гідної оцінки", професор, викладач україністики в університетах Відня, Будапешта і Братіслави. Праця М. Мозера викликала особливе захоплення наукової світової спільноти, стала його життям.

Про себе Міхаель Мозер сказав так: „Я народився 1969 року в Австрії. Українська мова мене полонила, коли навчався у Віденському університеті. Особливу увагу приділяю Тарасу Шевченку".

Конгрес україністів означив основні напрями подальших наукових досліджень, зокрема, щодо вивчення діалектів української мови, неприпустимості необгрунтованих мовних експериментів, природного моворозвитку, вивчення історії та сучасного стану української мови, поширення досвіду викладання української мови, висловив занепокоєння щодо скорочення курсів діалектології, історії мови в українських університетах, запропонував створити товариство плекання діалектів.

Лабораторія у гаражі

Поки вчені роблять свої винаходи та дослідження в пристосованих лабораторіях, молоді ентузіасти творять чудеса у гаражах, об'єднавшись у так званий клуб любителів технотворчості "Hackerspace".

Про це розповідає Ганна Григораш на Інтернет-сторінці „Українська правда. Життя" за 8 листопада 2013 р.

Тут відбуваються дивні речі: виготовляються пластикові фігурки, надруковані на зробленому своїми руками 3D-принтері, вазочки дивної форми, в якій стоять ложки і виделки.

„Знайти це місце з першого разу важко, пробиратися крізь захаращену київську промзону – відверто страшно. Однак всередині на відвідувачів чекає дружня і майже домашня атмосфера".

У великій кімнаті, переробленій під спільний робочий простір, крім комп'ютерів, паяльників і купи дротів, - стелажі з книгами і зручний диван. У так званому "коворкінгу" "Hackerspace" працює більшість його членів. Це програмісти, інженери, дизайнери, архітектори, які збираються в одному місці для роботи над власними проектами, а також для лекцій, тренінгів та спілкування.

В офісі є лабораторія для роботи з "залізом" і окрема кімната для команд, які працюють над конкретними стартапами. Учасники "Hackerspace" збирають 3D-принтери, майструють роботів та квадрокоптери, удосконалюють різноманітні пристрої. Деякі зі стартапів стають успішним бізнесом – у „Hackerspace" народився інтернет-магазин техніки, лабораторія з 3D-сканування, а також майстерня з виготовлення лонгбордів.

Щоб потрапити до клубу, потрібна рекомендація двох уже чинних учасників спільноти. Членські внески становлять 500 гривень на місяць, для студентів - 250. Ці гроші йдуть на сплату оренди офісу. Інших джерел доходу у спільноти нема – вони називають "Hackerspace" "неорганізацією".

Ідею простору для технотворчості кияни взяли у своїх іноземних колег: "Hackerspace" існує у десятках міст по всьому світу і поєднує два напрями – веб і "залізо". Постійних членів київського "Hackerspace" наразі близько 20, а в цілому – більше 100. Спочатку це був клуб за інтересами. Зараз тут зібралося дуже творче комьюніті . Всі намагаються одне одного підтримувати. У них немає лідера. Такий собі ІТ-шний комунізм, куди збираються по четвергах, щоб вирішити нагальні питання. Колеги членів клубу планують відкрити подібні офіси у Харкові й Одесі.

У "Hackerspace" регулярно читають лекції, проводять тренінги запрошені гості, а члени клубу допомагають одне одному покращувати свої стартапи. Саме місце стає все більш популярним у світі ІТ. Ніби на підтвердження цієї думки до приміщення заходять співробітники "Microsoft", які прийшли познайомитися з колегами.

- „Фактично ми – раціоналізатори, експериментатори, - каже член клубу Іван Пасічник. - Ми нормально ставимося і до поняття "хакер". У нашій свідомості він чомусь асоціюється з людиною, яка ламає банківські рахунки. А ми вважаємо, що хакер – це той, хто добре розбирається в якійсь системі, знає її уразливі місця і може зробити так, щоб вона працювала краще".