26239630 1382188231925064 6873934772205402311 n

ТОВАРИСТВО "3НАННЯ" УКРАЇНИ

запрошує 24 січня цього року о 16.00 в Зоряний зал Київського планетарію

на презентацію книги Василя КУШЕРЦЯ

"УКРАЇНА ПОНАД УСЕ. ЧАС ДЛЯ УКРАЇНИ ЖИТИ",

випущеної видавництвом "Знання України" (директор - Анатолій ХАРЛАН).

Автор - В.І. КУШЕРЕЦЬ, голова правління Товариства, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.

Попередньо обіцяли взяти участь в обговоренні цієї книги з актуальних питань сучасності відомі діячі української культури, зокрема такі, як Микола Жулинський, Павло Мовчан, Михайло Сидоржевський, Любов Голота, а також інші вчені, письменники, активісти Товариства.

Після презентації - виступи відомого чоловічого хору "Чумаки", концерт народного хору Віталія Лисенка, лауреатів мистецьких конкурсів.

Вхід вільний.

Адреса: Київ, В.Васильківська, 57-3, ст. метро "Олімпійська".

Учений секретар правління

Твариства "Знання" України В.Ф.Василашко

 

Найсвіжіші новини:

У першому випуску в 2018 році №1(120) «Новини науки і техніки» розділу «Новини» сайту Товариства «Знання» України» читайте про премії Президента молодим ученим, подання робіт на здобуття Державних премій науковцям і молодим ученим, безпілотні автобуси в Стокгольмі, 5 технологій, що змінять життя в 2018 році, гідровелосипед, давню модель Всесвіту, знайдену в Мексиці, сонячну електростанцію в Чорнобилі, «Забуті імена»(продовження).

У столиці України, на Львівській площі 21 вересня відбулося Свято українського словника, організаторами якого виступили Український мовно-інформаційний фонд Національної академії наук України, Товариство «Знання» України, Мала академія наук України, Інститут обдарованої дитини, Науково-навчальний центр «Знаємо».

Заходи, присвячені українським словникам, відбулися також у Львові, Херсоні, Вінниці, Умані та інших містах.

Роль і значення словників в українському суспільстві високо оцінила Верховна Рада України у привітанні, оприлюдненому на святі.

Розпочався захід виконанням Гімну України Президентським оркестром, звучала скрипка.

Вів захід директор магазину «Українські словники», на площі біля якого й відбувався захід, Сергій Панченко, який є одним із організаторів свята словників вже одинадцятий раз.

На площі зібралося багато киян та гостей міста, студентів, школярів, освітян.

З вітальним словом і розповіддю про роботу Українського мовно-інформаційного фонду НАН України виступив його директор , голова Словникової комісії МОН України академік Володимир Широков.

На імпровізованих стендах організатори широко представили паперову та електронну продукцію Фонду, зокрема перші томи 20-томного Словника української мови та багато іншої продкції, серед якої словник україно-білоруський, металургійної термінології, який видано спільно з грузинськими колегами, відомі лінгвістичні праці академіка В. Широкова.

У святі активну участь взяли студенти Київського інституту імені Карпенка-Карого, Університету сучасних знань. З їх вуст звучали вірші про українську мову Дмитра Павличка, Ліни Костенко та інших поетів. Студент акторського факультету інституту імені Карпенка-Карого Євген Давиденко, який родом із Криму, за короткий час вивчив українську мову, написав вірш про неї і прочитав його на святі.

Молоді акторські дарування представляла Любов Підлісна, виклачка Інститу імені Карпенка-Карого.

Учений секретар Правління Товариства «Знання» України, поет, заслужений журналіст України Василь Василашко у своєму виступі повідомив, що Український мовно-інформаційний фонд НАН України нещодавно спільно з Товариством «Знання» України уклали угоду про створення на базі Товариства «Знання» України Загальноукраїнського центру словникарства, завданням якого є поширення інформації про продукти Фонду – електронні та паперові словники, залучення до співпраці фахівців відповідного профілю, проведення конференцій, семінарів, курсів, практичних занять із студентами навчальних закладів, викладачами тощо.

В рамках свята відбулися: конкурс на кращий вірш, присвячений електронним словникам, нагородження переможців, вручення представникам низки київських шкіл в подарунок електронних словників.

Учасники Свята українського словника зголосилися звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України із закликом: взяти під особистий патронат Національний проект «Словник української мови» у 20 томах і забезпечити його належне видання і поширення.

Словник, говориться у Зверненні, мусив би стати символом і гордістю нації та держави – так само як наш національний прапор, герб та гімн, але зараз він перебуває у надзвичайно складному становищі. «Зусиллями Українського мовно-інформаційного фонду створено унікальну комп’ютерну технологію для укладання цього словника, аналогів якої немає в світі, і практично сформовано відповідну словникову базу даних, але коштів ледь-ледь вистачає на видання лише одного тому словника в рік та й то невеликим накладом - 1000 примірників»

Рішення про видання словника ухвалене Верховною Радою України ще в 2011 році.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

22.09.2017 р.