VII позачерговий з’їзд Товариства «Знання» України

У Києві 9 червня 2017 року під головуванням Президента Товариства «Знання» України, академіка НАН України і Національної академії педагогічних наук України, доктора філософських наук, професора Василя Кременя відбувся VIII позачерговий з’їзд Товариства. На ньому розглянуто питання «Про організаційно-правовий статус відокремлених структурних підрозділів (місцевих осередків) Товариства «Знання» України» та внесення відповідних змін до Статуту Товариства «Знання» України».

За пропозицією президії правління Товариства, яке озвучив учений секретар правління, заслужений журналіст України Василь Василашко з’їзд ухвалив Звернення до Президента України, Прем’єр-міністра і Київського міського голови про вшанування пам’яті видатного українського прозаїка, поета, публіциста, драматурга, вченого, громадського і політичного діяча, доктора філософії, дійсного члена Наукового товариства імені Тараса Шевченка Івана Яковича Франка спорудженням пам’ятника йому в м. Києві.

ЧИТАТИ ДАЛІ

 

Найсвіжіші новини:

В 11 (106) випуску «Новини науки і техніки» розділу «Новини» читайте: про футболку-кардіограф, що таке хюге, бірюзові вихори в Чорному морі, таємничий радіосигнал з Космосу, цифровий пам’ятник, зміну клімату на Землі, чому бракує урожаю огірків, продовження публікацій «Забуті імена».

15 березня від Товариства "Знання" України у Київському міському будинку вчителя було вручено Почесну грамоту і премію засновнику, керівнику і головному диригенту славетного хору "Чумаки" Василю ТРИЛІСУ, що працює при Товаристві, за знаменний внесок у поширення народної, чумацької пісні, в духовне та інтелектуальне збагачення українського суспільства і в національно-патріотичне виховання громадян та з нагоди 80-річчя відомого митця.

Ювіляра привітав від Товариства, його очільників академіка НАНУ В.Г. Кременя і члена-кореспондента НАПНУ В.І.Кушерця, учений секретар правління і віце-президент Університету сучасних знгань В.Ф.Василашко. Було відзначено, що В. Триліс керує хором 28 років, виростив багато співаків, виступав з концертами на престижних сценах Києва, більшості областей України, в Польщі, Росії та інших країнах, хор став переможцем Міжнародних конкурсів ім.Миколи Леонтовича і ім.Порфирія Демуцького. Було зазначено також, що в Зоряному залі Київського планетарію Товариства з хором "Чумаки" ніби співають зорі, а Чумацьким Шляхом у небі наче ідуть у віки чумаки.

Почесну грамоту від Міністерства культури України ювіляру вручив член Громадської ради при міністерстві, заслужений діяч мистецтв України, голова правління Київської міської організації Товариства "Знання" В.В. Неволов.

Тут же, в Будинку вчителя, у творчому об'єднанні «Співуча родина» та «Шанувальників романсу» відбувся чудовий ювілейний вечір Василя Триліса «Сестра моя пісня». У програмі захоплюючого концерту - хор «Чумаки», яким диригує Василь Триліс спільно з Сергієм Лакизою, виступи фольклорного гурту «Рідна пісня» та інших виконавців народних пісень, якими В. Триліс опікується. Учасники концерту проспівали Василю Герасимовичу "Многії літа" з нагоди його 80-річчя, відомий поет Сергій Цушко присвятив ювіляру змістовного вітального вірша.

Хвилюючі, схвальні слова про відомого митця і патріота сказали ведучі вечора, відомі радіожурналісти Вадим Колосок і Галина Дацюк. Шанувальки великої громадянської і творчої діяльності талановитого українського митця і організатора хорового співу Василя Триліса щиро побажали йому як ювіляру подальшого успішного довголіття на благо України.

Прес-служба правління Товариства "Знання" України